Top 21 iOS intervjuu küsimused ja vastused aastaks 2023

Kuna tehnoloogia areneb pidevalt edasi, suureneb nõudlus kvalifitseeritud iOS-arendajate järele. Kui otsite intervjuud iOS-arendaja ametikohale, on oluline olla hästi ette valmistatud. Selles artiklis oleme kokku pannud 21 parimat iOS-i intervjuu küsimust ja vastust 2023, et aidata teil oma intervjuul edu saavutada.

 1. Mis on iOS?
  iOS on Apple Inc. poolt loodud mobiilne operatsioonisüsteem oma riistvaraliste seadmete, näiteks iPhone’i, iPadi ja iPod Touchi jaoks.
 2. Milline on iOSi uusim versioon?
  iOSi uusim versioon on iOS 16, mis ilmus septembris 2022.
 3. Mis vahe on rakendusel ja mobiilse veebisaidi vahel?
  Rakendus on tarkvararakendus, mis on mõeldud kasutamiseks mobiilseadmes, samas kui mobiilne veebisait on veebisait, mis on optimeeritud mobiilseadmes vaatamiseks.
 4. Mis vahe on tugevatel ja nõrkadel viidetel iOSis?
  Tugevad viited takistavad objekti mälust eemaldamist, nõrgad viited aga mitte. Nõrkasid viiteid kasutatakse sageli selleks, et vältida säilitustsükleid.
 5. Mis on ARC iOSis?
  ARC (Automatic Reference Counting) on mäluhaldussüsteem, mida kasutatakse iOSi arenduses mälu automaatseks haldamiseks, lugedes objektile tehtud viidete arvu ja vabastades selle, kui viidete arv jõuab nullini.
 6. Mis on delegeerimine iOSis?
  Delegaat on objekt, mis on määratud tegutsema teise objekti nimel. iOSi arenduses kasutatakse delegaate sageli kasutaja sisendi töötlemiseks või ülesannete asünkroonseks täitmiseks.
 7. Mis vahe on sünkroonse ja asünkroonse ülesande vahel?
  Sünkroonne ülesanne on ülesanne, mis töötab põhisuunas ja blokeerib teiste ülesannete täitmise kuni selle lõpetamiseni, samas kui asünkroonne ülesanne on ülesanne, mida saab täita taustal ja mis ei blokeeri teiste ülesannete täitmist.
 8. Mis vahe on push-teatusel ja kohalikul teatisel?
  Push-teavitus on teade, mis saadetakse kaugserverist kasutaja seadmesse, samas kui kohalik teade on teade, mille edastamiseks rakendus on kasutaja seadmesse planeeritud.
 9. Mis on iOSi põhiandmed?
  Core Data on raamistik, mida kasutatakse iOSi arenduses rakenduse andmemudeli kihi haldamiseks. See pakub kõrgetasemelist liidest andmete salvestamiseks, hankimiseks ja käsitsemiseks objektorienteeritud viisil.
 10. Mis on storyboard iOSis?
  Storyboard on iOSi rakenduse kasutajaliidese visuaalne esitus. See võimaldab arendajatel luua ja korraldada rakenduse kasutajaliides ühes failis.
 11. Mis vahe on segue ja unwind segue vahel?
  Segue on üleminek kahe vaate kontrolleri vahel iOS-i rakenduses, samas kui unwind segue on üleminek lapsvaate kontrollerilt tagasi vanemvaate kontrollerile.
 12. Mis on iOSi tabelvaade?
  Tabelivaade on kasutajaliidese element, mida kasutatakse iOSi arenduses andmete kuvamiseks keritavas loetelus.
 13. Mis vahe on push- ja modaalse vaate kontrolleri esitamisel?
  Push view controller esitus lisab navigatsioonihunnikusse uue view controller’i, samas kui modaalne view controller’i esitus esitab view controller’i modaalselt praeguse view controller’i peal.
 14. Mis vahe on iOSis vaate ja akna vahel?
  Vaade on ristkülikukujuline ala, mida kasutatakse iOSi rakenduses sisu kuvamiseks, samas kui aken on konteiner, mis sisaldab ühte või mitut vaadet.
 15. Mis vahe on sünkroonsel ja asünkroonsel võrgupäringul?
  Sünkroonne võrgupäring on päring, mis blokeerib põhiliini kuni vastuse saamiseni, samas kui asünkroonne võrgupäring on päring, mida täidetakse taustal ja mis ei blokeeri põhiliini.
 16. Mis vahe on RESTful- ja SOAP-veebiteenusel?
  RESTful-veebiteenused kasutavad HTTP-verbe (GET, POST, PUT, DELETE), et teostada CRUD ( operatsioone ressurssidega, samas kui SOAP-veebiteenused kasutavad XML-i, et määratleda sõnumivahetuse raamistik struktureeritud andmete vahetamiseks.
 17. Mis vahe on Swiftis sulgemise ja funktsiooni vahel?
  Sulge on iseseisev koodiplokk, mida saab edasi anda ja hiljem täita, samas kui funktsioon on nimeline koodiplokk, mida saab igal ajal välja kutsuda.
 18. Mis on Swiftis guard statement?
  Guard-avaldust kasutatakse Swiftis tingimuse kontrollimiseks ja ennetähtaegseks väljumiseks, kui tingimus ei ole täidetud. Seda kasutatakse sageli sisendparameetrite valideerimiseks või valikuliste väärtuste lahtipakkimiseks.
 19. Mis vahe on Swiftis struktuuri ja klassi vahel?
  Struktuur on Swiftis väärtustüüp, samas kui klass on viitetüüp. See tähendab, et struktuurid edastatakse väärtuse järgi, samas kui klassid edastatakse viite järgi.
 20. Mis on Swiftis arvutuslik omadus?
  Arvutuslik omadus on Swiftis omadus, mis ei salvesta väärtust, vaid arvutab iga kord, kui sellele ligi pääseb, väärtuse objekti praeguse seisundi põhjal.
 21. Mis on Swiftis protokoll?
  Swifti protokoll on nõuete kogum, millele klass, struktuur või enum peab vastama, et pakkuda konkreetset funktsionaalsust. Protokolle kasutatakse sageli rakenduse erinevate komponentide vaheliste liideste määratlemiseks.

iOS-arendaja intervjuuks valmistumine võib olla keeruline, kuid 21 parima iOS-i intervjuuküsimuse ja vastuse tundmine 2023. aastal aitab teil end kindlamalt ja paremini ette valmistada. Kui mõistate neid mõisteid ja suudate neid selgelt selgitada, saate näidata oma teadmisi ja kogemusi iOSi arenduse valdkonnas ning suurendada oma võimalusi töökoha saamiseks.

Leave a Comment