10 tavalist iMac ja MacBooki probleemi koos lahendusega

Kuna Apple’i arvutid muutuvad üha populaarsemaks, on oluline mõista mõningaid iMaci ja MacBookide puhul esinevaid tavalisi probleeme. Kuigi Apple’i seadmed on tuntud oma töökindluse poolest, võib neil siiski aeg-ajalt esineda probleeme. Siin on kümme tavalist iMaci ja MacBooki probleemi koos lahendustega, mis aitavad teil neid kõrvaldada.

1. Aeglane jõudlus
Kui teie iMac või MacBook töötab aeglaselt, saate selle kiirendamiseks teha mõned asjad. Kõigepealt kontrollige, kas taustal töötavad rakendused või protsessid, mis võivad ressursse tarbida. Seda saad kontrollida, avades kaustas Utilities asuva Activity Monitor’i.
Teine lahendus on kustutada vanad failid ja kaustad, mis võivad kõvakettal ruumi võtta. Selleks võib kasutada sellist programmi nagu CleanMyMac või kustutada mittevajalikud failid käsitsi.

Lõpuks kaaluge oma riistvara uuendamist. Suurema RAM-i lisamine või tahkisekettale (SSD) üleminek võib arvuti jõudlust märkimisväärselt parandada.

2. Ülekuumenemine
Kui teie iMac või MacBook kuumeneb üle, võib see põhjustada sisekomponentide kahjustusi. Selle vältimiseks veenduge, et arvuti seisab tasasel ja stabiilsel pinnal, kus on piisav ventilatsioon. Kui kasutad MacBooki, väldi selle kasutamist süles või pehmel pinnal, näiteks voodil või diivanil.
Teine lahendus on kasutada sellist programmi nagu Macs Fan Control, et reguleerida ventilaatori kiirust käsitsi. See võib aidata arvutit jahutada, kui see töötab kuumalt.

3. Aku eluiga
Kui teie MacBooki aku kestus on oodatust lühem, saate selle parandamiseks teha paar asja. Esiteks, vähendage ekraani heledust ja lülitage välja kõik funktsioonid, mida te ei kasuta, näiteks Bluetooth või Wi-Fi.
Teine lahendus on aku kalibreerimine, laadides seda täielikult ja seejärel kasutades seda, kuni see jõuab 10% või vähem. Seejärel laadige see uuesti täielikult ja ilma katkestusteta. See võib aidata parandada aku laadimisindikaatori täpsust.

4. Wi-Fi ühenduvus
Kui teie iMacil või MacBookil on probleeme Wi-Fi-ühendusega, saate probleemi lahendamiseks teha paar asja. Kõigepealt veenduge, et arvuti on Wi-Fi-võrgu levialas ja et teie Wi-Fi-ruuter töötab korralikult.
Võite proovida ka võrgu seadete lähtestamist, minnes menüüsse “Süsteemi eelistused” > “Võrk” ja valides vasakpoolsest menüüst “Wi-Fi”. Seejärel klõpsake nupule Täpsem ja valige vahekaart TCP/IP. Klõpsake nupul Renew DHCP Lease ja seejärel klõpsake OK.

5. Tarkvaraprobleemid
Kui teie iMacil või MacBookil esineb tarkvaraprobleeme, saate nende lahendamiseks teha paar asja. Kõigepealt proovige arvuti taaskäivitamist, et näha, kas see lahendab probleemi.
Kui probleem püsib, võite proovida käivitada Disk Utility’d, et parandada kõik kettavigad. Selleks valige rakendused > Utilities > Disk Utility ja valige vasakpoolsest menüüst oma kõvaketas. Klõpsake nupul First Aid ja seejärel klõpsake nupul Run.

6. Käivitamisprobleemid
Kui teie iMacil või MacBookil on probleeme käivitumisega, saate probleemi lahendamiseks teha paar asja. Kõigepealt proovige lähtestada PRAM (Parameter Random Access Memory), käivitades arvuti uuesti ja hoides all klahve Command + Option + P + R, kuni kuulete kaks korda käivitusheli.
Kui see ei toimi, võite proovida käivitada arvuti turvalises režiimis, hoides Shift-klahvi all, kui arvuti käivitub. See lülitab välja kõik mitteolulised käivituselemendid ja võib aidata probleemi lahendada.

7. Rakenduste kokkuvarisemine
Kui teie rakendused kukuvad sageli kokku, saate probleemi lahendamiseks teha paar asja. Esiteks veenduge, et teil on paigaldatud nii operatsioonisüsteemi kui ka rakenduste endi viimased uuendused.
Samuti võite proovida rakenduse eelistuste lähtestamist, minnes rakenduse menüüsse ja valides käsu “Eelistused”. Seejärel klõpsake nupule Reset, et taastada vaikimisi seaded.

Kui probleem püsib, proovige rakenduse kustutamist ja selle uuesti installeerimist nullist. See tagab, et kõik vigastatud failid või seaded on täielikult eemaldatud.

8. Külmutatud ekraan
Kui teie iMaci või MacBooki ekraan on külmunud ja ei reageeri, saate probleemi lahendamiseks teha paar asja. Kõigepealt proovige sundväljalülitada kõik rakendused, mis võivad probleemi põhjustada, vajutades Command + Option + Escape.
Kui see ei toimi, proovige arvuti taaskäivitamist, hoides Power-nuppu all, kuni see sulgub. Seejärel oodake paar sekundit ja vajutage arvuti taaskäivitamiseks uuesti toitenuppu.

9. Reageerimata klaviatuur või hiir
Kui teie klaviatuur või hiir ei reageeri, saate probleemi lahendamiseks teha paar asja. Kõigepealt veenduge, et need on korralikult arvutiga ühendatud ja et akud (kui need on olemas) on täielikult laetud.
Võite proovida ka SMC (System Management Controller) lähtestamist, lülitades arvuti välja ja hoides klaviatuuri vasakul poolel all klahve Shift + Control + Option. Seejärel vajutage arvuti sisselülitamiseks toitenuppu ja vabastage klahvid.

10. Riistvara rike
Kui teie iMacil või MacBookil esineb riistvararike, saate probleemi diagnoosimiseks ja parandamiseks teha mõned asjad. Esiteks käivitage Apple Diagnostics või Apple Hardware Test, käivitades arvuti uuesti ja hoides D-klahvi all, kuni ilmub diagnostikaekraan.

Kui diagnostika näitab, et tegemist on riistvaraprobleemiga, peate võib-olla viima arvuti Apple’i volitatud remondikeskusesse või vahetama kahjustatud komponendi ise välja.

Kokkuvõttes võib öelda, et kuigi iMacs ja MacBookid on üldiselt usaldusväärsed, võib neil aeg-ajalt siiski probleeme tekkida. Mõistes neid levinud probleeme ja nende lahendusi, saate paljud probleemid ise kõrvaldada ja lahendada. Kui aga pärast nende lahenduste proovimist esineb endiselt probleeme, on alati parem pöörduda volitatud Apple’i tehniku poole, et tagada arvuti nõuetekohane diagnoosimine ja parandamine.

Leave a Comment