Kuidas seadistada ja kasutada Cortana’t oma Windows-seadmes

Cortana on virtuaalne assistent, mille Microsoft on välja töötanud oma Windowsi operatsioonisüsteemi jaoks. See on loodud selleks, et aidata teil hallata oma igapäevaseid ülesandeid, otsida veebist, määrata meeldetuletusi ja palju muud, kasutades selleks häälkäsklusi või tekstisisestust. Selles artiklis tutvustame teile Cortana seadistamise ja kasutamise protsessi oma Windows-seadmes.

Cortana seadistamine

Cortana seadistamiseks on vaja Windows-seadet, millele on installitud Windowsi uusim versioon. Kui kasutate Windows 10, peaks Cortana olema teie seadmesse juba paigaldatud. Siin on Cortana seadistamise sammud:

1. Samm : Käivitage Cortana

Cortana käivitamiseks klõpsake tegumiribal otsingu ikoonil või vajutage klaviatuuril Windows + S.

2. samm: Logige end Cortana’sse sisse

Kui kasutate Cortana’t esimest korda, peate end sisse logima oma Microsofti kontole. Klõpsake nupule Sign in ja sisestage oma Microsofti konto andmed. Kui teil ei ole Microsofti kontot, saate selle tasuta luua, klõpsates lingil Create one.

3. samm: andke luba oma andmetele juurdepääsuks

Kui olete sisse loginud, küsib Cortana luba oma andmetele juurdepääsuks. See hõlmab teie asukohta, kontakte, kalendrit ja muud isiklikku teavet. Kui see on teile vastuvõetav, klõpsake nupule Jah, et Cortana saaks teie andmetele ligi pääseda.

4. samm: seadistage Cortana

Järgnevalt esitab Cortana teile mõned küsimused, et teid paremini tundma õppida. See hõlmab teie nime, huvisid ja lemmikkohti. Saate valida, kas vastata nendele küsimustele või jätta need vahele, kui soovite.

Cortana kasutamine

Nüüd, kui olete Cortana seadistanud, on aeg hakata seda kasutama. Siin on mõned asjad, mida saate Cortana abil teha:

Otsige veebist
Saate Cortana abil otsida teavet veebist. Esitage lihtsalt küsimus või sisestage päring otsinguribale ja Cortana pakub teile asjakohaseid tulemusi.

Seadke meeldetuletusi
Cortana võib aidata teil meeles pidada olulisi kuupäevi ja sündmusi. Ütle lihtsalt “Hei Cortana, meenuta mulle [ülesanne] [kuupäev/kellaaeg]” ja Cortana loob sulle meeldetuletuse. Saate meeldetuletusi määrata ka oma Windowsi seadme meeldetuletusrakenduse abil.

Kalendri haldamine
Cortana aitab teil hallata oma kalendrit, määrates kohtumisi, seades meeldetuletusi ja saates teateid. Ütle lihtsalt “Hei Cortana, lisa [sündmus] minu kalendrisse” ja Cortana loob sinu jaoks sündmuse.

Saatke e-kirju ja tekstsõnumeid
Saate Cortana abil saata e-kirju ja tekstsõnumeid häälkäskluste abil. Ütle lihtsalt “Hei Cortana, saada e-kiri [kontaktile] teemaga [teema] ja sõnumiga [sõnum]” ning Cortana koostab ja saadab e-kirja sinu eest.

Juhtige oma seadet
Cortana aitab teil häälkäskluste abil juhtida oma Windowsi seadet. Näiteks saate rakenduse käivitamiseks öelda “Hey Cortana, ava [rakendus]” või seadme väljalülitamiseks “Hey Cortana, lülita mu seade välja”.

Isikupärastage oma kogemust
Cortana suudab õppida teie eelistustest ning anda isikustatud soovitusi ja soovitusi. Saate Cortana seadeid kohandada, et kohandada oma kogemust vastavalt oma vajadustele.

Näpunäited ja nipid

Siin on mõned näpunäited ja nipid, mis aitavad teil Cortanat maksimaalselt ära kasutada:

Kasutage loomulikku keelt
Cortana on loodud mõistma loomulikku keelt, seega ärge kartke rääkida vestluslikus toonis. Te ei pea kasutama konkreetseid käske või fraase, et Cortana saaks teid mõista.

Võta kasutusele “Hey Cortana”
Cortana aktiveerimiseks saate lubada funktsiooni “Hey Cortana”, kasutades selleks järgmist oma häälega. Selle funktsiooni lubamiseks minge Cortana seadistustesse ja lülitage sisse lüliti “Hey Cortana”. See võimaldab teil aktiveerida Cortana, öeldes “Hey Cortana”, millele järgneb teie käsk.

Treenige Cortana oma hääle äratundmiseks
Kui teil on raskusi sellega, et Cortana teie häält ära tunneb, saate teda treenida, et ta teid paremini mõistaks. Selleks minge Cortana seadistustesse ja klõpsake lingil “Õpi, kuidas ma ütlen ‘Hey Cortana'”. Järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid, et õpetada Cortana teie häält ära tundma.

Kasutage Cortanat kõigis seadmetes
Cortanat saab kasutada mitmes seadmes, sealhulgas Windows-seadmes, Android-telefonis ja iOS-seadmes. Selle funktsiooni lubamiseks minge Cortana seadistustesse ja lülitage sisse lüliti “Sync notifications”.

Kohandage Cortana välimust
Saate Cortana välimust kohandada, muutes selle värvi ja tausta. Selleks minge Cortana seadistustesse ja klõpsake vahekaardil “Teema”. Valige etteantud valikute hulgast oma soovitud värv ja taust.

Cortana kasutamine Microsoft Edge’i brauseris
Saate Cortanat kasutada otse Microsoft Edge’i brauseris, et saada koheseid vastuseid ja otsingutulemusi. Lihtsalt tõstke veebilehelt sõna või fraas esile, tehke sellel paremklõps ja valige kontekstmenüüst “Ask Cortana”.

Tutvuge Cortana võimalustega
Cortanal on palju kasulikke funktsioone lisaks põhilistele ülesannetele, nagu meeldetuletuste seadmine ja veebiotsing. Võtke aega Cortana võimaluste uurimiseks, esitades talle küsimusi ja katsetades erinevaid käske. Te võite avastada mõned kasulikud funktsioonid, mille olemasolust te ei teadnudki.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Cortana on võimas virtuaalne assistent, mis aitab teil oma igapäevaseid ülesandeid hallata ning muudab teie Windowsi kasutamise tõhusamaks ja meeldivamaks. Tänu oma loomulikule keeletöötlusele ja personaliseeritud soovitustele võib Cortana säästa teie aega ja vaeva, ennetades teie vajadusi ning pakkudes asjakohast teavet ja abi. Järgides selles artiklis kirjeldatud samme ja uurides Cortana võimalusi, saate sellest võimsast tööriistast kõige rohkem kasu ja parandada oma Windows-kogemust.

Leave a Comment