Kuidas ma saan oma Maci varundada iCloudi või Time Machine’ile

Mac’i varundamine on oluline ülesanne, mida igaüks peaks regulaarselt tegema. Teie andmed on väärtuslikud ja te ei taha neid kaotada riistvararikke või juhusliku kustutamise tõttu. Mac’i varundamiseks on kaks peamist meetodit: iCloud ja Time Machine. Mõlemal meetodil on omad plussid ja miinused, seega on oluline mõista nende erinevusi ja valida see, mis sobib teie vajadustele kõige paremini.

iCloudi varundamine

iCloud on Apple’i pakutav pilveteenus, mis võimaldab automaatselt varundada oma Maci andmeid ja seadeid. Teenus on tasuta ja sa saad 5 GB salvestusruumi tasuta. Kui vajate rohkem salvestusruumi, saate uuendada tasulise paketi peale.

iCloudi varundamise eelis on see, et see on vaevatu ja automaatne. Kui olete selle seadistanud, varundab see teie andmeid regulaarselt ilma teiepoolse vaevata. See tähendab, et te ei pea muretsema, et unustate oma andmeid käsitsi varundada.

iCloudi varundamise seadistamiseks Macis järgi järgmisi samme:

 • Klõpsake Apple’i menüüs ja valige Süsteemi eelistused.
 • Klõpsake Apple ID ikoonil.
 • Klõpsake nupul iCloud.
 • Klõpsake selle lubamiseks märkeruutu iCloudi varundamise kõrval.
 • Klõpsake varundamise alustamiseks nupul Back Up Now (Varundamine nüüd).

Kui olete need sammud lõpetanud, varundab teie Mac automaatselt oma andmed iCloudi. Kui soovite kontrollida oma varundamise staatust, klõpsake Apple’i menüüs, valige System Preferences, klõpsake Apple ID ja seejärel klõpsake iCloud. Siin näete, millal viimane varundus tehti ja kui palju salvestusruumi teil on veel alles.

Üks asi, mida iCloudi varundamise puhul silmas pidada, on see, et see varundab ainult teatud tüüpi andmeid. See varundab teie kontaktid, kalendrid, järjehoidjad, märkmed ja iCloud Drive’i failid. See ei varunda aga kogu teie Maci kõvaketast. Kui soovite varundada kogu oma kõvaketta, peate kasutama Time Machine’i.

Time Machine’i varundamine

Time Machine on sisseehitatud varundusprogramm, mis on Maciga kaasas. See on lokaalne varunduslahendus, mis võimaldab varundada kogu Mac’i kõvaketta, sealhulgas operatsioonisüsteemi, rakendusi, seadeid ja faile. Time Machine’i eelis on see, et see annab sulle täieliku kontrolli oma varunduste üle. Saate valida, mida soovite varundada ja millal soovite seda varundada.

Time Machine’i seadistamiseks Macil järgige järgmisi samme:

 • Ühendage väline kõvaketas Maciga.
 • Klõpsake Apple’i menüüs ja valige System Preferences.
 • Klõpsa Time Machine’ile.
 • Klõpsake valikut Select Backup Disk.
 • Valige väline kõvaketas, mida soovite varukoopiate tegemiseks kasutada.
 • Klõpsake valikut Use Disk (Kasuta ketast).

Kui olete need sammud lõpetanud, hakkab Time Machine automaatselt oma Maci andmeid välisele kõvakettale varundama. Vaikimisi varundab Time Machine teie andmeid iga tunni tagant, kuid soovi korral saate seda sagedust muuta.

Time Machine’i puhul tuleb meeles pidada, et selle kasutamiseks on vaja välist kõvaketast. See tähendab, et teil on vaja osta väline kõvaketas, kui teil seda veel ei ole. Vajaliku välise kõvaketta suurus sõltub sellest, kui palju andmeid soovite varundada. Hea mõte on hankida väline kõvaketas, mis on vähemalt kaks korda suurem kui teie Maci kõvaketas.

Milline varunduslahendus on teie jaoks õige?

Nii iCloud kui ka Time Machine on suurepärased varunduslahendused, kuid neil on erinevad tugevused ja nõrkused. Siin on kokkuvõte mõlema meetodi plussidest ja miinustest, et aidata teil otsustada, milline neist on teie jaoks õige.

iCloudi varundamise plussid:

 • Tasuta (kuni 5 GB salvestusruumi)
 • Automaatne ja vaevata
 • Varundab teatud tüüpi andmeid automaatselt

iCloudi varundamine Miinused:

 • Varundab ainult teatud tüüpi andmeid (mitte kogu kõvaketast).
 • Piiratud salvestusruum (kui vajate rohkem salvestusruumi, peate maksma lisamälu eest).

Time Machine Backup Plussid:

 • Varundab kogu kõvaketta, sealhulgas operatsioonisüsteemi, rakendusi, seadeid ja faile.
 • Annab teile täieliku kontrolli oma varunduste üle
 • Lokaalne varunduslahendus (ei vaja internetiühendust)

Time Machine Backup Miinused:

 • Nõuab välist kõvaketast (lisakulu).
 • Te peate meeles pidama, et varundada oma andmeid käsitsi

Lõppkokkuvõttes sõltub teie jaoks sobiv varunduslahendus teie vajadustest ja eelistustest. Kui soovite probleemivaba varunduslahendust, mis varundab teatud tüüpi andmeid automaatselt, on iCloudi varundamine suurepärane valik. Kui aga soovite täielikku kontrolli oma varunduste üle ja soovite varundada kogu oma kõvaketast, on Time Machine parim lahendus.

Näpunäiteid edukaks varundamiseks

Olenemata sellest, millise varunduslahenduse te valite, on mõned nõuanded, mida saate järgida, et varundused oleksid edukad.

 1. Määrake varundamise ajakava: Kui kasutate Time Machine’i, on oluline määrata teile sobiv varundamise ajakava. Te ei taha liiga kaua aega oma andmeid varundamata jätta. Hea mõte on varundada andmeid vähemalt kord nädalas.
 2. Hoidke oma Mac ja väline kõvaketas ühendatud: Kui kasutad Time Machine’i, veendu, et Mac ja väline kõvaketas on ühendatud, kui soovid varundamist teha. Time Machine ei varunda andmeid, kui väline kõvaketas ei ole ühendatud.
 3. Jälgige oma salvestusruumi: Kui kasutate iCloudi varundamist, on oluline jälgida regulaarselt oma salvestusruumi. Te ei taha, et ruumi lõppeks ja te ei saaks oma andmeid varundada. Kui salvestusruum hakkab otsa saama, kaaluge tasulise paketi uuendamist või vanade varukoopiate kustutamist.
 4. Testige oma varukoopiaid: Alati on hea mõte testida oma varukoopiaid, et veenduda, et need töötavad õigesti. Kui kasutate Time Machine’i, saate varukoopiaid testida, taastades varukoopiast faili või kausta. Kui kasutate iCloudi varundamist, saate testida oma varukoopiaid, kontrollides, kas teie andmed on õigesti varundatud.

Kokkuvõttes on Mac’i varundamine oluline ülesanne, mida igaüks peaks regulaarselt tegema. Olenemata sellest, kas valite iCloudi või Time Machine’i varundamise, järgige kindlasti ülaltoodud näpunäiteid, et varundused oleksid edukad. Kui võtate aega oma andmete varundamiseks, saate vältida stressi ja pettumust oluliste failide ja teabe kaotamisest.

Leave a Comment