Kui kaua võtab iOS-i programmeerimise õppimine aega?

Uute oskuste õppimine võib olla põnev ja keeruline kogemus, eriti kui tegemist on programmeerimisega. Kui olete huvitatud iOS-rakenduste arendamisest, siis üks küsimus, mida võite endalt küsida, on: “Kui kaua võtab iOS-i programmeerimise õppimine aega?”. Vastus sellele küsimusele ei ole lihtne, sest iOS-i programmeerimise õppimiseks kuluv aeg võib erineda sõltuvalt mitmest tegurist. Selles artiklis uurime mõningaid neist teguritest ja anname mõningaid juhiseid selle kohta, kui kaua võib iOS-i programmeerimise õppimine aega võtta.

Enne, kui sukeldume iOS-programmeerimise õppimise üksikasjadesse, on oluline mõista, mida tähendab iOS-rakenduste arendamine. iOS-arendus viitab Apple’i mobiilses operatsioonisüsteemis iOS töötavate tarkvararakenduste loomise protsessile. iOS-i rakenduste arendamiseks on vaja head arusaamist programmeerimise mõistetest, Swift programmeerimiskeelest ning erinevatest iOS-i raamistikest ja tööriistadest.

Üks peamisi tegureid, mis määrab, kui kaua teil iOS-i programmeerimise õppimine aega võtab, on teie olemasolevad teadmised ja kogemused programmeerimisega. Kui teil on juba programmeerimisalane taust, võite õppida iOS-i arendamist kiiremini kui keegi, kes pole kunagi varem programmeerinud. Kui olete aga programmeerimisega alles alustanud, ärge laske end heidutada! Paljud inimesed on edukalt õppinud iOS-i programmeerimist kui oma esimest programmeerimiskeelt ja teil on palju ressursse, mis aitavad teil alustada.

Teine tegur, mis mõjutab iOS-i programmeerimise õppimise aega, on see, kui palju aega olete valmis õppimisele pühendama. Uue oskuse õppimine nõuab aega ja pingutust ning te peate pühenduma sellele, et iga päev või nädal aega harjutada ja oma oskusi arendada. Sõltuvalt sellest, kui palju aega te suudate õppimisele pühendada, võite õppida iOS-i programmeerimist mõne kuuga või võib see võtta kauem aega.

iOS-rakenduse keerukus, mida soovite luua, on samuti üks tegur, mis määrab, kui kaua iOS-programmeerimise õppimine aega võtab. Kui soovite ehitada lihtsat, põhifunktsionaalsusega rakendust, võite vajalikud oskused suhteliselt kiiresti omandada. Kui aga soovite ehitada keerukamat rakendust, millel on täiustatud funktsioonid, võtab vajalike oskuste õppimine tõenäoliselt kauem aega.

Räägime nüüd mõnest konkreetsest oskusest, mida on vaja õppida, et omandada iOSi programmeerimise oskused. Esimene oskus, mida teil on vaja omandada, on Swift programmeerimiskeel. Swift on peamine keel, mida kasutatakse iOS-i rakenduste arendamiseks, ning teil on vaja hästi mõista selle süntaksit, andmetüüpe ja kontrollivoolu avaldusi. Sõltuvalt teie olemasolevast programmeerimiskogemusest võib Swifti oskuse omandamiseks kuluda mitu nädalat või isegi kuud.

Lisaks Swiftile peate tundma erinevaid iOSi raamistikke ja vahendeid. iOSi raamistikud on eelnevalt loodud raamatukogud, mis pakuvad arendajatele eelnevalt kirjutatud koodi, mida saab kasutada tavaliste ülesannete täitmiseks, näiteks kasutajaliidese kuvamiseks või seadme riistvaraga suhtlemiseks. Mõned kõige sagedamini kasutatavad iOSi raamistikud on UIKit, Foundation ja Core Data. Samuti tuleb õppida kasutama Xcode’i, Apple’i integreeritud arenduskeskkonda (IDE) iOSi arendamiseks.

Nende oskuste õppimiseks on vaja kombineerida õpetuste lugemist ja vaatamist, koodi kirjutamise harjutamist ja väikeste rakenduste ehitamist, et oma teadmisi praktikas rakendada. Internetis on saadaval palju vahendeid, mis aitavad teil õppida iOS-i programmeerimist, sealhulgas veebikursused, õpetused ja raamatud. Mõned populaarsed veebikursused on Udemy’s iOS 13 & Swift 5 – The Complete iOS App Development Bootcamp ja Stanfordi ülikooli Developing iOS 10 Apps with Swift.

Niisiis, kui kaua võtab iOS-i programmeerimise õppimine aega? Tuginedes käsitletud teguritele, on raske anda lõplikku vastust. Kui olete siiski valmis pühendama iga päev mitu tundi õppimisele ja harjutamisele, võite paari kuuga omandada põhiliste iOS-rakenduste loomiseks vajalikud oskused. Kui alustate nullist, ilma programmeerimiskogemuseta, siis võib võtta kauem aega, et õppida põhimõisteid, enne kui saate sukelduda iOS-i programmeerimisse.

Oluline on märkida, et iOS-i programmeerimise õppimine on pidev protsess. Tehnoloogia areneb pidevalt ning uusi iOSi versioone, raamistikke ja tööriistu antakse välja regulaarselt. Selle tulemusena peavad isegi kogenud iOS-arendajad jätkama õppimist ja oma oskuste ajakohastamist, et püsida kursis.

Üks võimalus iOS-i programmeerimisoskuste jätkuvaks õppimiseks ja täiustamiseks on töötada reaalsete projektidega. See annab teile võimaluse rakendada oma teadmisi praktikas ja luua oma portfoolio. Kaaluge osalemist hackathonidel või avatud lähtekoodiga projektides osalemist, et saada rohkem kogemusi ja luua oma võrgustik.

Teine oluline aspekt iOS-i programmeerimise õppimisel on tööstuse uudiste ja parimate tavade ajakohasus. Jälgige sotsiaalmeedias valdkonna liidreid, lugege blogisid ja artikleid ning osalege konverentsidel ja kohtumistel, et olla kursis iOS-i arendamise viimaste suundumuste ja tehnoloogiatega.

Kokkuvõttes võib iOS-i programmeerimise õppimine võtta aega mõnest kuust kuni mitme aastani, sõltuvalt teie olemasolevatest teadmistest, loodava rakenduse keerukusest ja sellest, kui palju aega te suudate õppimisele pühendada. Swift programmeerimiskeele, erinevate iOSi raamistike ja tööriistade õppimine ning harjutamine väikeste rakenduste loomisega on olulised sammud iOSi arenduse oskuse omandamiseks. Pidage meeles, et õppimine on pidev protsess ning selles valdkonnas edu saavutamiseks on oluline olla kursis valdkonna uudiste ja parimate tavadega. Pühendumise, harjutamise ja õppimisvalmidusega võib igaüks õppida iOS-i programmeerimist ja luua oma iOS-i rakendusi.

Leave a Comment