Kas Windows 11 kasutab rohkem RAM-i?

Windows 11 on Microsofti uusim operatsioonisüsteem, mis ilmus 2021. aasta oktoobris. See on varustatud uute funktsioonide ja parandustega võrreldes oma eelkäijaga, Windows 10. Üks küsimus, mida paljud kasutajad on aga küsinud, on see, kas Windows 11 kasutab rohkem RAM-i kui Windows 10. Selles artiklis uurime seda teemat üksikasjalikult ja püüame sellele küsimusele vastata.

RAM, mis tähendab Random Access Memory, on arvuti mälu tüüp, mida kasutatakse andmete ajutiseks salvestamiseks, mida arvuti parajasti kasutab. Mida rohkem RAM-i on arvutil, seda rohkem rakendusi saab ta samaaegselt käivitada, ilma et see aeglustuks või kukuks kokku. RAM on iga arvutisüsteemi kriitiline komponent ja on oluline mõista, kuidas Windows 11 seda kasutab.

Windows 11 nõuded

Enne kui me süveneme RAM-i kasutamise teemasse, on oluline mõista Windows 11 kasutamise miinimumnõudeid. Microsofti andmetel peab Windows 11 64-bitise versiooni käivitamiseks olema arvutis vähemalt 4 GB RAM-i. Microsoft soovitab aga, et arvutitel oleks optimaalse jõudluse saavutamiseks vähemalt 8 GB RAM-i.

Lisaks RAMile on Windows 11 jaoks vaja ühilduvat protsessorit, DirectX 12-ga ühilduvat graafikakaarti ja vähemalt 720p resolutsiooniga kuvarit. Microsoft on kasutusele võtnud ka uue funktsiooni nimega Trusted Platform Module (TPM) 2.0, mis on turvaelement, mis on vajalik Windows 11 käivitamiseks.

RAM-i kasutamine Windows 11-s

Windows 11 on varustatud mitmete uute funktsioonide ja parandustega võrreldes Windows 10-ga, nagu näiteks ümberkujundatud Start menüü, uus tegumiriba ja täiustatud virtuaalsed töölauad. Kuigi need funktsioonid parandavad kasutajakogemust, võivad nad nõuda ka rohkem ressursse, sealhulgas RAM-i.

Üldiselt sõltub Windows 11 poolt kasutatava RAM-i hulk mitmest tegurist, näiteks käimasolevate rakenduste arvust, rakenduste tüübist ja töödeldavate andmete hulgast. Näiteks nõuab ressursimahuka rakenduse, näiteks Adobe Photoshopi käivitamine rohkem RAM-i kui lihtsa tekstiredaktori käivitamine.

Windows 11 poolt kasutatava RAM-i hulga määramiseks võid avada Task Manager’i, vajutades klaviatuuril Ctrl + Shift + Esc. Task Manager näitab sulle, kui palju RAM-i kasutab iga sinu arvutis töötav rakendus ja protsess.

Microsofti andmetel kasutab Windows 11 umbes sama palju RAM-i kui Windows 10. Tegelikult väidab Microsoft, et Windows 11 on tõhusam kui Windows 10 ja vajab samade rakenduste käivitamiseks vähem RAM-i. Selle põhjuseks on täiustatud viis, kuidas Windows 11 haldab süsteemiressursse.

Microsoft on kasutusele võtnud ka uue funktsiooni nimega Memory Integrity, mis on turvafunktsioon, mis aitab kaitsta arvutit pahavara ja muude ohtude eest. Memory Integrity kasutab virtualiseerimistehnoloogiat, et luua kriitilistele süsteemiprotsessidele turvaline keskkond, mis aitab vähendada operatsioonisüsteemi haavatavusi ära kasutavate rünnakute ohtu.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et kuigi Windows 11 on varustatud mitmete uute funktsioonide ja parandustega, ei kasuta ta rohkem RAM-i kui Windows 10. Tegelikult väidab Microsoft, et Windows 11 on tõhusam kui Windows 10 ja vajab samade rakenduste käivitamiseks vähem RAM-i. Siiski on oluline märkida, et Windows 11 poolt kasutatava RAM-i hulk sõltub mitmest tegurist, näiteks töötavate rakenduste arvust ja tüübist.

 

Leave a Comment